Problem czy wyzwanie strategoa sukcesu liderów Lider w świecie VUCA

warsztaty

Dlaczego warto?

Współczesne otoczenie firmy, określane jest jako świat VUCA. Wymaga on od menedżerów szczególnych kompetencji oraz wiedzy o tym, jak człowiek funkcjonuje. Skuteczny menedżer to taki, który potrafi odnaleźć się w burzliwej rzeczywistości określanej jako świat VUCA.

VUCA to akronim wprowadzony przez amerykańskich wojskowych strategów z U.S. Army War College:
• Volatility (zmienność, ulotność),
• Uncertainty (niepewność),
• Complexity (złożoność),
• Ambiguity (niejednoznaczność)

Biznes zmusza menadżerów do natychmiastowego działania, korzystania ze wzorców i schematów bez sprawdzania, czy nadal pasują do sytuacji. Liderzy wychowani w modelu przywództwa transakcyjnego mają coraz większą trudność w rozpoznawaniu złożoności sytuacji i wchodzeniu w rolę obserwatora, który jest prawdziwie zainteresowany tym, co przychodzi wraz tym, co się wydarza.

Świat VUCA to świat obfitości albo chaosu. Twoja własna percepcja sytuacji o tym zdecyduje. VUCA nie jest kolejnym modelem, schematem postępowania czy narzędziem, którego tak pragną menadżerowie. VUCA jest raczej zaproszeniem do zmiany sposobu reagowania na bodźce. Jest zaproszeniem do transformacji modelu działania w którym ciekawość, empatia i odwaga lidera biorą górę nad jego ego i ochotą na posiadania racji w każdej sytuacji.

Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi liderom na takie umiejętności przywódcze, które są niezbędne w czasach w jakich przyszło im żyć i pracować. Są to umiejętności dotychczas pomijane i niewystarczająco doceniane. Autorski program warsztatów bardzo mocno aktywizuje inteligencję kognitywną uczestnika, czyli jego zdolność do skutecznego myślenia w sytuacjach nieprzewidywanych i niepewnych.

Co zyskasz:
Poznasz teorie i koncepcje związane z czasami przełomu oraz ich wpływ na styl przywództwa
Poznasz nowy, skuteczny „model mentalny” adekwatny do wyzwań, jakie niosą ze sobą obecne czasy
Nauczysz się jak szerzej wykorzystywać intuicję w zarządzaniu
Poznasz metody wspierające poczucie stabilności i spokoju w sytuacjach niepewności, kryzysów i zmian
Otrzymasz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł inaczej reagować na rzeczywistość biznesową i jej złożoność
Będziesz wiedział jak kontynuować podróż w rozwijaniu nowych umiejętności kluczowych w funkcjonowaniu w świecie VUCA
Dla kogo jest to szkolenie:
liderów
prezesów
menadżerów
przedsiębiorców
wszystkich, którzy chcą zrozumieć burzliwą rzeczywistość i działać w niej lepiej...
Opinie

Były to jedne z najciekawszych warsztatów szkoleniowych w jakich miałem przyjemność i okazję uczestniczyć. Ogromna dawka wiedzy, doskonały trening spojrzenia na świat pełen: zmienności, złożoności, niejednoznaczności i niepewności z innej perspektywy. Pomagający oddzielić fakty od opinii. Tak… to świat VUCA, to świat, który nas otacza. Dawka wiedzy, którą Rafał przekazał nam podczas warsztatów, w mojej ocenie pomoże mi podejmować właściwe decyzje w przyszłości. Rekomenduję warsztaty dotyczące VUCA wszystkim Managerom, którzy na co dzień muszą zarządzać zespołami, analizować fakty, wyciągać właściwe wnioski, podejmować trudne, złożone i trafne decyzje.

Janusz Kabala

Przyjechałem na warsztaty Rafała w poszukiwaniu gotowych rozwiązań. Wyjechałem z gonitwą myśli w głowie i masą rzeczy do przemyślenia. Serdeczne dzięki za te dwa arcyciekawe dni. Dzięki za „Nie wszystko jest jakie jest”; za „A mówisz mi to, ponieważ…”; za „Tu i Teraz”; za Mudry; za ”Okna na świat”; za wbijanie do głowy, że sądy, które wydaję to często moje przekonania a nie fakty; za rezygnację z prawa do posiadania racji, ponieważ wtenczas pojawiają się interesujące opcje… Ale przede wszystkim za ciekawy zestaw narzędzi do natychmiastowego wykorzystania, z którymi – wierzę – uważniej będę mógł radzić sobie w świecie VUCA.

Mariusz Słowik

Zapisz się na szkolenie

Top